Kolczyki srebne Khor Virap

Dostępność: brak towaru
Cena: 230,00 zł 230.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 4.14285
Kod produktu: ARM22

Opis

Kolczyki Khor Virap składające się z dwóch trójkątów połączonych w jedno, otrzymały swoją nazwę na cześć klasztoru, który składa się z dwóch budynków. Trójkąt jest jednym z najbardziej znanych tradycyjnych ormiańskich ozdób. Symbolizuje kobiecość, płodność i fortunę. Zobacz również pierścionek Khor Virap.

Klasztor położony jest u podnóża góry Ararat w pobliżu granicy z Turcją. To tam jak głoszą przekazy odbył się symboliczny chrzest Armenii - pierwszego chrześcijańskiego kraju na świecie, jeszcze przed Rzymem.

Początkowo na terenie klasztoru znajdowało się podziemne więzienie, w którym ówczesny car Trdat III osadzał więźniów. Nazwa klasztoru jest tłumaczona jako „głęboki loch”. Skazany na pewną śmierć św. Grzegorz Oświeciciel, spędził w głębokiej jamie ponad 15 lat. Udało mu się przeżyć dzięki miejscowej kobiecie, która przez te wszystkie lata potajemnie przynosiła mu jedzenie i wodę. Ocalenie przyszło gdy ciężko chorego cara uzdrowić zdołał właśnie Grzegorz. Zaskoczony takim cudem Trdat III długo pokutował, przyjął chrzest, a dd tego czasu (oficjalnie uważany za 301 n.e) religią państwową Armenii jest chrześcijaństwo.To właśnie z klasztoru Khor Virap otwiera się najlepszy widok na górę Ararat.

- srebro próby 925,

- wykonany ręcznie w Armenii,

- waga ok 8 gram.


* Biżuteria InSona tworzona jest ręcznie przez ormiańskich rzemieślników, każdy produkt może minimalnie różnić się kolorem srebra, wagą lub wykonaniem. Jeżeli interesuje Cię konkretny produkt, a masz wątpliwości, przed jego zakupem napisz do Nas, a wyślemy Ci dodatkowe zdjęcia oraz jego wagę.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl